Нещодавно, у Миколаївській філії КНУКіМ, в рамках освітньо-мистецького проекту "Музичний форум" відбувся семінар-практикум для керівників хорових колективів на тему: «Сучасний стан та перспективи розвитку українського народного хорового мистецтва», який проводив заслужений працівник культури України, професор Київського національного університету культури і мистецтв, художній керівник та диригент заслуженого народного ансамблю пісні і танцю України «Дарничанка», секретар Національної всеукраїнської музичної спілки, член Національної ліги українських композиторів, кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня - Петро Олександрович Андрійчук (м. Київ). 

Українське народно-хорове мистецтво – унікальне явище за своєю сутністю. Воно синтезує в собі, здавалося б, абсолютно протилежні види творчості: автентичний гуртовий спів та академічне хорове мистецтво, ставши, таким чином, самодостатнім сегментом народної пісенної культури.

 

Саме в цьому виді музикування народна творчість виступає як безперервно оновлюваний животворний процес, що виражає сучасні тенденції розвитку музичної мови та сценічної естетики, ане як мертва, застигла механістично відтворювана традиція минувшини.

Практична частина зустрічі проходила в актовій залі МФ КНУКіМ у формі майстер-класу «Методика роботи з аматорським хоровим колективом» з народним хоровим колективом «Зоряниця» Миколаївського міського палацу культури «Молодіжний» (керівник Вікторія Максимчук). 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

 

 

Факультет мистецтв