Новини

 

Дует гітаристів «ОК!» Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв завоював признання публіки та професійних музикантів на Міжнародних та Всеукраїнських фестивалях та конкурсах.

Назву дуету «ОК» утворюють перші літери прізвищ його учасників Олійник Віки та Кириченка Олександра, студентів ІІ курсу кафедри музичного мистецтва Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв. Керівник дуету «ОК» - старший викладач, кандидат педагогічних наук Сологуб Вікторія Даріївна.

За рік творчої діяльності дует вже став неодноразовим лауреатом та призером почесних музичних конкурсів.

Протягом 2015-2016 років він отримав:

• І премія - VIII інтернаціональний український музичний конкурс "I.C.M.U.";

• І премія - Міжнародний конкурс-фестиваль "Соняшник";

• І місце - Всеукраїнський конкурс гітаристів "Боярський Хрещатик";

• Гран Прі - І Регіональний відкритий фестиваль - конкурс «Лиманські зорі»;

• І місце - VIII Регіональний фестиваль-конкурс народного інструментального виконавства «Дивограй»;

• ІІ місце - Відкритий фестиваль-конкурс виконавців на народних інструментах «Золота струна»;

• став Дипломантом ІІІ Міжнародного фестивалю гітарного мистецтва "VIVAT GUITARE!".

Студенти Віка та Саша, в першу чергу, люди «шаленого фанатизму» и великі трудівники. Вони проводять за інструментом неймовірну кількість часу, кожну вільну хвилину, багато читають фахової літератури, приймають участь в різноманітних конкурсах, багато подорожують, беруть майстер-класи у провідних гітаристів.

Дует сам по собі унікальний: Олександр - сліпий від народження, але доля подарувала йому тонкий музичний слух та талант. Він займається музикою з дитинства, закінчив Миколаївське вище музичне училище. У Віки теж слабкий зір, фактично вона - музикант-самоучка - поступила та успішно закінчила Олександрійське училище культури. Вони зустрілися в Миколаївській філії КНУКіМ та створили дует.

Завжди разом з ними талановитий керівник Вікторія Сологуб. От що вона розповідає про своїх вихованців.

–  Саша грає на одному диханні, він дуже творча людина, пише музику. Наша співпраця почалась в університеті. Я сама вчила ноты по Брайлю (шрифт для сліпих), було дуже складно - знайти такі ноти важко, методик навчання немає. Сьогодні ми намагаємось за допомогою грантів, стипендій вийти на європейський рівень.

Вика родом з Кіровоградскої області, мати у неї хвора, батько та брат в АТО… але родина взяла кредити, щоб придбати талановитій доньці дорогий професійний інструмент… Дует «OK» грає на гітарах польського майстра Jerzy Wysocki. У нас мало таких обдарованих людей: велика країна – а тільки одиниці заждуть так самовіддано вчитися.

Олійник Віка та Кириченко Олександр менше ніж за рік стали  неодноразовими лауреатами Міжнародних та національних конкурсів в якості виконавців-солістів.

Кириченко Олександр: 

• Гран-прі. Міжнародний  конкурс-фестиваль "Соняшник";

• І премія. VIII інтернаціональний український музичний конкурс "I.C.M.U.";

• І місце. Всеукраїнський конкурс гітаристів "Боярський Хрещатик".

Олійник Віка:

• ІІ премія. Міжнародний  конкурс-фестиваль "Соняшник";

• ІІ премія. VIII інтернаціональний український музичний конкурс "I.C.M.U."; 

• ІІ місце. Всеукраїнський конкурс гітаристів "Боярський Хрещатик".

 

У листопаді 2015 року Миколаїв став центром гри на гітарі – головні камерні сцени міста на протязі трьох днів збирали повні зали гостей Міжнародного фестивалю гітарного мистецтва "VIVAT GUITARE!", співорганізатором якого стала Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв». В Лютеранській церкві Христа Спасителя виступав наш талановитий дует гітаристів «ОК». Сліпий музикант-віртуоз зірвав аплодисменти. А дует зробив в залі справжній фурор, виконавши іспанський танець №2 «Ориенталь» Е. Гранадоса.

Молоді виконавці вже отримали признання вдячної публіки.

Побажаємо нашим студентам творчих злетів, перемог, зустрічей з талановитими музикантами! 

 

Факультет мистецтв