Новини

У Миколаївській філії відбулася велика подія - викладачі та студенти зустрічали на сцені Квартет баяністів Національної філармонії України, який носить ім’я його фундатора, патріарха баянного мистецтва Миколи Івановича Різоля.

Цей квартет був створений ще в 1939 році великим ентузіастом баянного мистецтва Миколою Різолем. Сьогодні Квартет баяністів представляє нове покоління музикантів: керівник - народний артист України Сергій Грінченко (перший баян), заслужений артист України Олег Шиян (другий баян), заслужений артист України Ігор Саєнко (баян-баритон), заслужений артист України Роман Молоченко (баян-контрабас). Гастрольні шляхи митців пролягають до Італії, Швейцарії, США, Франції, Польщі, Німеччини та багатьох інших країн світу.

Музиканти ансамблю - лауреати міжнародних конкурсів, віртуози - провели майстер-клас для студентів та викладачів. Цікаво, що вони грають на унікальних музичних інструментах, які відрізняються своїм тембровим забарвленням, що дозволяє виконувати різноманітний репертуар, включаючи твори, написані для симфонічного оркестру. Студенти, викладачі з захопленням задавали питання артистам стосовно творчого життя квартету, його репертуару, репетицій, історії рідкісних інструментів. 

 

Київський Квартет баяністів вже після першого твору М.Скорика «Мелодія» зміг викликати бурю оплесків. У програмі ще прозвучали твори В.Зубицького, А. П´яццолли, А.Гайденка, С.Грінченка та ін. Полум`яна і пристрасна самовідданість музикантів вражали.

З найвищою майстерністю віртуозні виконавці змогли передати музичну палітру від потужного, соковитого звучання до найтихішого шепоту гармоніки. Квартет баяністів з Києва подав незабутнє враження від мистецтва, яке варто наслідувати. Високий рівень виконавської культури, бережливе ставлення до кожної музичної фрази, тонкість інтонування іноді просто захоплювала.

Оваціями стоячи публіка МФ КНУКіМ нагородила Квартет баяністів з Києва. Студенти та викладачі наприкінці майстер-класу висловили слова великої подяки музикантам квартету за створення творчої атмосфери у стінах рідного університету, за море музики, поєднання музикальності та віртуозності, високого рівня виконавської майстерності та інтонаційної чуйності. Майстер-клас мав величезний успіх, зала була переповнена.

Звичайно, такий виступ запам`ятається надовго та надихає студентів на нові творчі відкриття, плідну працю для збереження української виконавської школи.

Факультет мистецтв