Новини

Нещодавно, на базі Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв, в рамках творчої лабораторії з психології «Арт-технології в освіті, медицині, соціальній роботі»  відбувся практичний семінар «Театр-форум – театр для діалогу».

Ініціатором заходу виступила Миколаївська обласна громадська організація «Діалог» (директор Яніна Ковальчук) за сприянням департаменту освіти, науки та молоді Миколаївської облдержадміністрації.

 Тренінг тривав три дні. Під час заходу учасники мали змогу ознайомитися з історією та основними принципами театру-форуму, вивчити різноманітні методики для діалогу, навчитись створювати живі скульптури, які відображають певну соціальну проблему або явище.

Результатом семінару стала театралізована постановка, де акторами виступили учасники заходу.

В рамках заходу відбулась прем’єра постановки практичного семінару «Театр-форум – театр для діалогу», яка була показана публічно з метою обговорення. Сценічний спектакль пропонував для розгляду соціальну проблему, а кожен персонаж виконував певну соціальну роль. Головний герой – жертва ситуації, інші персонажі – його оточення: сім’я, навчальний заклад, члени суспільства. На відміну від звичайного театру, постановка не має одного фіналу.

Глядачі мали можливість не лише ознайомитися з складною життєвою ситуацією, як в інтерактивному театрі, або отримати інформацію, як під час тренінгу, а й розробити алгоритм, створити модель успішної поведінки в складній, на перший погляд, безвихідній, ситуації. Глядачам було запропоновано замінити акторів у постановці і представити свої варіанти розвитку подій.

Активними учасниками обговорення стали студенти спеціальності "Культурологія" Миколаївської філії КНУКіМ. Вони охоче заміняли акторів та пропонували інші моделі розвитку подій. 

Методика театру-форуму отримала схвальні відгуки як від учасників семінару, так і від глядачів вистави.

 

Факультет мистецтв