Новини

В Миколаївській філії КНУКіМ в рамках святкування 200 річного ювілею Тараса Шевченка 25 березня 2014 року відбулась всеукраїнська науково – практична конференція «Феномен особистості та творчості Т.Г. Шевченка в сучасному культурологічному просторі». 


Конференцію урочисто відкрили почесні гості заступник директора департаменту освіти, науки та молоді Миколаївської облдержадміністрації Ганна Леонідівна Каськова, поет, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Дмитро Дмитрович Кремінь, директор Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру, заслужений діяч мистецтв України і Росії Микола Антонович Кравченко на чолі з директором Миколаївської філії професором Олександром Кузьмовичем Івановим. 

Особливого емоційного забарвлення надав відзнятий перед початком пленарного засідання відеоряд з декламуванням поезій Т.Г. Шевченка, в якому взяли участь гості та учасники конференції.

На пленарному засіданні та в процесі роботи двох секцій «Шевченкознавство в сучасному науковому дискурсі» та «Особистість і творчість Т. Г. Шевченка в житті сучасної молоді» науковці та студенти презентували новітні дослідження та обмінялися думками і досвідом.


В роботі конференції прийняли участь науковці з різних регіонів України, а саме, з Києва, Харкова, Ніжина, Кіровограду, Херсона, Одеси, Миколаєва, працівники музеїв та бібліотек. На конференції також були присутні магістранти та студенти вузів м. Миколаєва, зокрема, Миколаївської філії КНУКіМ, Миколаївського національного університету  ім. В. О. Сухомлинського, Миколаївського інституту права Національного університету «Одеська юридична академія».


Пленарне засідання розпочалось з ґрунтовної доповіді доктора історичних наук, професора Надії Андріївни Шип «Релігійні аспекти в житті та творчості Т.Г.Шевченка», інноваційною та патріотичною була доповідь кандидата медичних наук, доцента Ігоря Богдановича Марцінковського «Предтеча українського відродження у зв’язках з нашим краєм». В цілому, в наукових доповідях учасників конференції було представлено дослідження феномену Т.Г. Шевченка, як поета і письменника та інтерпретація його образу в літературознавстві  (доповіді О.М. Авраменко, Т. М. Борко, В.С.Доній, К.О. Мікрюкової, О.В. Орлової, Л.В. Старовойт), унікального феномена духовно-культурної історії (доповідь О.М.Чеботаєвої), педагога (доповідь В.Л. Іванової), художника і гравера, відображення Шевченківських мотивів в творчості сучасних митців (доповіді Н.В. Сапак, О.В.Одробінського), музиканта (доповіді Г.Г.Васильєвої, А.В. Левченко, З.А. Левченко, О.А. Піхтар, В.Г. Плахотнюк). Сучасні методичні концепції вивчення творчості Т.Г. Шевченка  було розкрито в доповіді заслуженого вчителя України, к.п.н. доцента В.І. Шуляра. 

 

Неординарними та інноваційними були виступи студентів, адже, молодь продемонструвала нестандартне мислення та водночас глибоке і чуттєве осмислення проблематики конференції. Студенти факультету мистецтв запропонували авторські творчі проекти за мотивами творчості Т.Г.Шевченка, студенти І курсу спеціальності «Культурологія» презентували відео-поезію за творами Кобзаря.

Таким чином, в роботі конференції ми досягли зазначеної мети, а саме - презентація нових досліджень, обмін думками та досвідом, інтеграція науково-творчих ідей учасників конференції для реалізації креативних новітніх проектів.

Факультет мистецтв