Новини

Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв разом з усім світом та Україною відзначає 200 – річчя Тараса Шевченка. В ланцюжок заходів органічно вписалось справжнє свято української культури, яке відбулося 20 березня 2014 року у приміщенні Миколаївського академічного художнього російського театру.

Культурно-мистецьку акцію «Шлях у вічність» підготували студенти та викладачі нашого ВУЗу.

Цікавою була концепція заходу – поєднання уривків з творів Тараса Григоровича Шевченка, історії його життя, пісень на вірші поета та елементів народної української хореографії.

 - Кобзар – це наше коріння, яке у нас у середині. Ми пов’язані з цим, тому я думаю Шевченко хвилює кожного, - так висловився після концерту один з глядачів. 

У святі взяли участь студенти та викладачі Миколаївської філії Київського національного університету культури та мистецтв, народний хор ім. Аркаса під керівництвом лауреата Всеукраїнської премії ім. В. Гнатюка, Заслуженого працівника культури України, професора Омеляна Шпачинського, народний ансамбль танцю «Миколаїв – Трицвіт» під керівництвом Заслуженого працівника культури, професора Михайла Мерлянова (балетмейстер-постановник, доцент, кандидат мистецтвознавства Ольга Мерлянова), актори студентського театру «Стук» (керівник Артем Свистун), заслужений діяч мистецтв України О. Кедіс, заслужена артистка України О. Білоусова, співаки В. Плахотнюк та О. Пружина. 

- Сумна и трагічна доля України злилася з непростою долею поета. Шевченко не просто любив свою країну, він жив з нею одним життям, страдав и радів з нею, - розповів своє бачення концепції дійства автор сценарію та режисер – постановник Віктор Мозговий. 

Головною метою заходу можна визначити вшанування засобами мистецтва творчої спадщини великого Кобзаря, сприяння розвитку творчої активності колективів університету, молодих обдарувань, підвищення художнього рівня виконавської майстерності студентів, збагачення репертуару високохудожніми творами та народження нових, сучасних, креативних мистецьких акцій на великій сцені.

В залі не було вільних місць. Школярі та випускники коледжів та ліцеїв із захопленням сприймали театралізоване музичне дійство.

На свято завітали почесні гості – директор інституту дизайну та реклами КНУКіМ, кандидат історичних наук, доцент Соломатова Вікторія Василівна, а також заступник міського голови Сапожнікова Маргарита Олександрівна, представники депутатського корпусу обласної та міської рад, директори коледжів, ліцеїв та шкіл Миколаєва. 

Факультет мистецтв