Новини

Днями, вперше в Миколаївській області відбувся Регіональний фестиваль виконавців на народних інструментах ім. Г.Ф. Манілова, в якому брали участь творчі колективи вищіх навчальних закладів та концертних організацій. Захід був присвячений 90-річчю від дня створення славетного оркестру народних інструментів Миколаївського суднобудівного заводу ім. 61 Комунара, керівником якого був Заслужений діяч мистецтв України Григорій Манілов.

Це унікальна подія для Миколаєва - міста багатих музичних і культурних традицій, яке є одним з центрів розвитку академічного і народного мистецтва Півдня України. Заснований фестиваль є важливою і необхідною передумовою збереження багатовікових національних традицій, зв'язку поколінь майстрів національної культури зі своїми юними послідовниками.

На фестиваль були запрошені й "манилівці" - учасники колективу, які на якийсь час змогли зануритися в спогади, немов повернутися в музичне минуле, з цікавістю слухаючи виступи конкурсантів, що представляли Одесу, Харків, Херсон, Кривий Ріг і, звичайно, Миколаїв.

Зокрема, дуже гідно була представлена Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв. Честь нашого університету захищав український оркестр народної та популярної музики під керівництвом досвідченого фахівця-диригента В.В. Шеремет та зовсім молодий музичний колектив народних інструментів «Біс-квартет» (керівник М. Морозинський, старший викладач кафедри музичного мистецтва).

 

 

Анатолій Сирота, заступником голови оргкомітету фестивалю, зазначив, що у складі учасників - музиканти високого рівня, чимало лауреатів та переможців престижних всеукраїнських та міжнародних конкурсів, заслужених діячів мистецтва. Він також додав, що для виступу кожному колективу виділялося ціле відділення - а це 40 хвилин, щоб якнайкраще розкрити свою майстерність, показати себе. 

 

 

Факультет мистецтв