Новини

Днями, Державний архів Миколаївської області спільно з обласним центром пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності «Реабілітовані історією-Книга пам’яті» та за підтримки Миколаївської обласної державної адміністрації і Миколаївської обласної ради провели круглий стіл до Дня пам’яті жертв політичних репресій на тему: «Політичні репресії як складова функціонування тоталітарного режиму. Вагомість увічнення пам’яті жертв політичних репресій на сучасному етапі».

З вітальним словом на відкритті круглого столу виступили директор Державного архіву Миколаївської області, доктор історичних наук Лариса Левченко та директор Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв Наталія Федотова.

«Знання по собі нічого не варті, нічого не коштують, якщо ви не можете ними користуватися. Усе це робиться для того, аби сформувати нове покоління українців, яке б ніколи не допустило повторення репресій, існування на нашій території тоталітарних режимів», - зауважила Наталія Федотова.

Учасники заходу підіймали суспільно важливі питання, які стосуються проблеми масових репресій, що призвели до фізичного винищення найбільш активної та інтелектуальної частини нації. Учасники заходу підіймали суспільно важливі питання, які стосуються проблеми масових репресій, що призвели до фізичного винищення найбільш активної та інтелектуальної частини нації.

У роботі круглого столу взяли участь студенти Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв, краєзнавці, представники засобів масової інформації та громадськість міста Миколаєва.

Керівник обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності «Реабілітовані історією-Книга пам’яті» Сергій Макарчук зазначив, що відповідно до Комплексної програми увічнення пам'яті учасників АТО, жертв воєн та політичних репресій в Миколаївській області на 2015 рік наразі центр працює над створенням меморіального сайту з увічнення пам'яті учасників АТО, жертв воєн та політичних репресій. 

На даному сайті розділ щодо увічнення пам'яті жертв політичних репресій буде представлений трьома підрозділами: «Реабілітовані історією. Миколаївська область», де будуть представлені відповідні області томи серії книг «Реабілітовані історією» у форматі pdf. На сайті також можна буде знайти відомості про громадян, які зазнали політичних репресій - персоніфіковані анотації за алфавітом, та проглянути пам'ятні місця жертвам політичних репресій на Миколаївщині - фото, схеми поховань та коротку історичну довідку. 

Також Сергій Макарчук зазначив, що центром пошукових досліджень спільно з державним архівом Миколаївської області та Миколаївською облдержтелерадіокомпанією започатковано цикл передач з елементами історичної реконструкції «Справа №», що виходить щосуботи о 19.30 на телеканалі «Миколаїв», і в яких висвітлюються історичні аспекти політичних репресій на Миколаїщині.

Факультет мистецтв