Новини

"10 червня 2016 року у Миколаївській філії Київського національного університету культури і мистецтв відбулась зустріч з Іриною Грунськоювідомою дитячою письменницею Миколаївщини.

Це дуже фантастична, щира, світла людина. Вона досі несе у собі ту чистоту і відкритість, яку мають діти але, на жаль, втрачають дорослі. Ірина Іванівна розповідала про те, як взагалі почала творити і написала свою першу книгу "Тимоня".

Становлення авторки почалось з того, що вона написала оповідання для своєї доньки Даші, яке та із задоволенням розповідала дітям у школі. Оповідання сподобалось всім, і вчителька визвала Ірину Іванівну до школи і наполягала  на створенні книги. Ірина Іванівна виконала "домашнє завдання" і незабаром книга "Тимоня" здобула перемогу на обласному конкурсі "Найкраща Миколаївська книга" у номінації "Краще видавництво для дітей та юнацтва".

Друга книга дістала назву "Казки літнього саду". І хоча сама авторка каже, що маленькі казки – це лише тренування перед створенням великої книги, у її арсеналі немає навіть самої найменшої казочки, яка не несла б у собі ціннісні уроки для життя. В обох книгах містяться завуальовані правила високої моралі, до яких читач повинен дійти сам.

Треба відмітити, що прототипами героїв у казках Ірини Грунської були її близькі і знайомі.

Це була дуже цікава та корисна зустріч, і хоча за часом вона тривала досить довго, прихильники творчості письменниці могли ще слухати, і слухати їі історії. Ірина Іванівна розповідала не тільки про те, як почала писати, вона ділилась зі слухачами цікавинками свого життя та відкрила їм рецепт виховання дитини, який ви зможете прочитати у книзі "Тимоня". Сама ж авторка не планує на цьому зупинятись і за проханням своїх маленьких читачів буде продовжувати серію книг про веселого хом`ячка.

Відмінною рисою цих книг є різнокольорові, яскраві ілюстрації, які Ірина Грунська зробила сама. Безмежна любов до дітей змусила ії створити у Миколаєві літературно-художню ізостудію, де авторка навчає дітей не тільки переносити на папір зображення предметів, а і розуміти їх суть, бачити цілу композицію.

Будемо сподіватись, що письменниця ще дуже довго буде продовжувати піднімати нам настрій  своїми книжками, які є навчальними і цікавими не тільки для дітей, але і для дорослих. Дійсно приємно, що у світі ще існують люди, які можуть вірити у казку, не звертаючи увагу на зовнішні обставини.

Грунська Ірина Іванівна– яскравий приклад світлої людини, яка несе у собі сяйво і може наділити цим сяйвом інших!"

Челоусова Валерія, 2 курс, КДД  

 

Факультет мистецтв