Новини

11 березня в концертному залі Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв відбувся святковий концерт студентів інструментального відділу кафедри музичного мистецтва «Музика єднає нас», приурочений до 45-річчя з Дня заснування Миколаївської філії. 

В цьому концерті лунала музика композиторів другої половини XX століття. Характерною ознакою цієї музики є те, що вона знаменує новий стиль в музиці це модерн-класік та джаз-класік.

Програма концерту була різноманітна за жанрами – це і сольне виконання на музичних інструментах (флейта, саксофон, гітара) та ансамблева. Звучали твори композиторів Р.Бенетта, Ж. Демерссемана, А. Пьяццолли, К. Болінга, П. Іттюральда. Гітарна школа була представлена творами композиторів – І. Альбеніса та Т.Емануеля. 

На початку концерту художній керівник проекту доцент Іванова В.Л. дала невеликий коментар.

Вона повідомила, що 11 березня є Днем народження «Великого Астора Пьяццолли», якому виповнилося б 95 років. Ця геніальна особистість збагатила і осучаснила жанр Танго, що поєднав елементи джазу та класичної музики, та започаткував стиль Танго нуево (ісп. Tango nuevo). Не менш цікавим було визначення стилю «джаз-класик», який був представлений твором Клауді Болінгом «Сюїта для флейти та джазового тріо», що став знаковим для всього музичного світу.

У концерті звучала музика сучасних композиторів для духових інструментів – флейта, саксофон. Волченкова Катерина (саксофон) володіючи м’яким тембром відтворила музичні картини «Пори року у Буенос-Айресі: Весна, Літо, Осінь, Зима» А. Пьяццоли. 

Курченко Катерина (флейта) разом з ритм-групою (Боровицька Олена (фортепіано), Павліщев Олександр (бас гітара), Боровицький Владислав (ударні) продемонструвала поєднання класичної музики з джазовою у творі К. Болінга «Джазова сюїта для флейти і фортепіано». 

Бездоганне виконання на гітарі продемонстрував студент ІІ курсу Демченко Сергій. («Астурія» з Іспанської сюїти №3 І. Альбеніса). Яскраво прозвучав музичний твір Т. Емануеля «Борсаліна» у виконанні гітарного дуету Демченка Сергія та Третяка Олександра.

Концерт пройшов на творчому піднесенні, жваво, цікаво. Присутні в залі шанувальники музики нагороджували студентів бурхливими оплесками. 

Підсумовуючи виступ студентів, можна з певністю сказати, що народився цікавий творчий колектив музикантів-інструменталістів, який володіє розумінням сольної та ансамблевої гри у творах, де поєднуються стилі – класика та джаз.

Хочеться побажати цьому народженому колективу яскравих творчих злетів та цікавих музичних проектів!

 

Факультет мистецтв