Новини

У Миколаївській філії Київського Національного університету культури і мистецтв вперше у Миколаївській області відбулося свято бандурного мистецтва «Дзвени, бандуро!».

Студенти-КНУКіМівці продемонстрували класичне виконання творів для бандури та неординарне поєднання бандури з іншими інструментами: домра, гітара, флейта. 

Оригінальні твори для бандури та перекладення відомих класичних творів звучали у виконанні студентки МФ КНУКіМ Сіднєвої Юлії (бандура, клас ст.викладача Добровольської М.В.). 

Дует у складі Сіднєвої Юлії та Курченко Катерини (флейта, клас кандидата педагогічних наук Іванової В.Л.) лауреати Регіональних на Всеукраїнських конкурсів знову вразили глядачів чудовим виконанням творів, написаних спеціально для бандури з флейтою.

В концерті приймала участь студентка Миколаївського коледжу культури і мистецтв Семенова Тетяна (клас ст. викладача Жадик Н.Г.).

Вперше було використано поєднання народного співу з дуетом бандур у складі Ганни Ясютіної та Юлії Сіднєвої. 

Чудово прозвучала «Мелодія» М.Скорика у виконанні викладача Миколаївського коледжу культури і мистецтв Кольц І.П. (домра) та Ганни Ясютіної (бандура).

Окрасою концерту стало виконання вокальних творів у супроводі бандури Ганни Ясютіної (випускниці класу ст..викладача Добровольської М.В.) нині студентки Київської Національної музичної академії ім.П.І.Чайковського.

 

Глибоке враження справило виконання «Мілонги» Хорхе Кардосо дуетом у складі Сіднєвої Юлії (бандура, клас ст.викладача Добровольської М.В.) та Іоргачова Костянтина (гітара, клас ст..викладача, кандидата педагогічних наук Сологуб В.Д.).

 

Справжнім подарунком для усіх присутніх став виступ бандуриста-віртуоза, викладача Одеської Національної музичної академії ім.А.В.Нежданової Георгія Матвіїва, який виконав низку чудових власних творів.

На майстер-класі, який відбувся після концерту, талановитий виконавець розкрив секрети власних технічних прийомів звуковидобування на бандурі.

Ідея викладача Добровольської М.В. щодо проведення такого концерту була підтримана адміністрацією університету в особі директора, заслуженого працівника культури України Федотової Наталії Вікторівни.

Цей захід відкрив нове бачення бандури, як сучасного інструменту та довів, що ще не всі його можливості використані. 

Поздоровляємо виконавців та глядачів за святом бандури!

Факультет мистецтв