Новини

14 квітня 2016 року, оркестр народної та популярної музики Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв, під керівництвом Вікторії Шеремет, взяв участь  у відкритому Фестивалі-конкурсі виконавців на народних інструментах «Золота струна», метою якого є відродження і зміцнення національних музичних традицій, естетичне виховання дітей та юнацтва на найкращих зразках  світової інструментальної музики. 

Виступ оркестру Миколаївської філії отримав захоплені відгуки фахівців високого рівня – викладачів провідних консерваторій України.

Колектив творчої молоді кафедри музичного мистецтва, під керівництвом досвідченого диригента, талановитого музиканта Вікторії Василівни Шеремет, став лауреатом І премії в номінації «Оркестри» серед вищих навчальних закладів, а також був нагороджений почесним пам’ятним знаком – статуеткою «Золота ліра».

До конкурсної програми оркестру увійшли народна та сучасна композиції, які не залишили байдужими шановану публіку та високе журі, у складі якого були провідні музиканти-виконавці, майстри народного інструментального мистецтва України.

Багатоголоссям та мелодійністю української музики, широтою динамічної палітри зачарувала слухачів композиція українського композитора Климентія Домінчена «Марена» (старовинний обрядовий купальський  хоровод).

Цікавими були акустичні знахідки керівника оркестру у втіленні художнього образу природи: щебет пташок (глиняна свистулька), журчання струмка (бандура). 

Піднесено, енергійно прозвучала оригінальна Концертна п’єса для ксилофона з оркестром сучасного польського композитора Зденека Кротіла.

Яскравий специфічний тембр ксилофону, артистичний соліст студент IV курсу Генадій Агафонов, оркестр, у якому кожен музикант не тільки грав на інструменті, а й був учасником сценічного дійства (ритмічні оплески у долоні, колективні вигуки) викликали у публіки емоційне сприйняття музики:  кожен виступ завершувався гучними аплодисментами від вдячних глядачів, та вигуками «браво». 

На сьогодні оркестр кафедри музичного мистецтва складається із струнно-смичкових, струнно-щипкових, традиційних українських народних, духових та ударних інструментів. Це дає можливість колективу виконувати різноманітний репертуар та буквально перевтілюватися у кожному творі, підтвердженням тому і став виступ студентської молоді на фестивалі - конкурсі «Золота струна» 2016р. 

Слухацька аудиторія змогла переконатися у високому професіоналізмі і відданості своїй справі викладачів та студентів Миколаївської філії  КНУКіМ. 

Факультет мистецтв