Головна

dizain tvorche2

                                                                                                       Всі новини

 

  НОВИНИ

У складному і суперечливому світі культура сприяє консолідації суспільства, подолання тенденцій ізоляціонізму, формуванню національно-етніческого і громадянської свідомості. Від рівня її розвитку істотно залежать темпи трансформації суспільства, соціальна ефектівность реформ, формування ідентичності нового типу особистості.

 

Саме про ці та ряд інших аспектів соціокультурного життя йшлося на Всеукраїнській науково-практичній конференції «Стан та перспективи розвитку культурологічної науки в Україні», яка 26 березня 2015 пройшла в стінах Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв.

 

 

Учасниками конференції стали доповідачі з Києва, Миколаєва, Одеси, Херсона, Кіровограда, Івано-Франківська. Серед них - 6 докторів, 35 кандидатів наук, 9 Заслужених працівників культури і діячів мистецтв України.


«Культурно-націнаольний сегмент модернізації в Україні», «Нова культурна парадигма в умовах глобальної трасформації», «Постмодерна культура: виклик ідентичностей» - ось деякі з тем виступів, що дають уявлення про загальну спрямованості конференційного дискурсу.

Учасники конференції відзначили зростаючу роль культурологічних знань у науково-інтелектуальної та соціально-культурного життя сучасного суспільства. Аналізуючи і оцінюючи реальний стан культури, наука прагне виявити найгостріші соціально-культурні проблеми, а також визначити необхідні і можливі дії по їх вирішенню.

 Значна частина виступів на конференції була присвячена конкретним художньо-естетичним, культурно-дозвіллєвим, музейним, бібліотечним, туристичним практикам. Фахівців зазначених соцокультурних сфер ось уже більше чотирьох десятиліть готує Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв.

Намагаючись розвинути у своїх вихованців здатності до стратегічного мислення у своїй професиональной діяльності, сформувати у підростаючої духовної еліти навички прогнозування тенденцій подальшого розвитку культури і суспільства, викладачі вузу активно залучають студентів до самостійного наукового пошуку.

В рамках Всеукраїнської науково-практичної конференції працювали «Студентські культурологічні студії», на яких було заслухано близько 50 доповідей молодих дослідників.

 

Наприклад, п`ятикурсниця Валерія Горбатко присвятила свою роботу вивченню сутності корпоративної культури, проілюструвавши цей сюжет деякими аспектами життя рідної alma-mater. «Одним з візуальних елементів корпоративної культури нашого вузу, - сказала вона, - є емблема: стилізований симбіоз ліри і тризуба в оточенні зірок. Перше означає нашу творчу спрямованість і патріотизм, а друге - що всі ми є «зірочками» для наших педагогів і в майбутньому обов'язково яскраво реалізуємо в обраній професії. «Зірки» запалюють саме тут - у стінах нашого рідного вузу».


 

Підводячи підсумки роботи конференції, її учасники висловили надію на подальшу активізацію наукових культурологічних досліджень і посилення відповідних наукових комунікацій як на всеукраїнському, так і на регіональному рівнях.

Вони схвалили практику проведення щорічної культурологічної конференції на базі Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв. У минулому році така конференція була приурочена до 200-річчя Великого Кобзаря («Феномен особистості та творчості Т.Г.Шевченка в сучасному культурологічному просторі»).

Стосовно даної теми, на нинішній конференції учасникам і широкій громадськості була презентована книжкова новинка. Щойно вийшов з друку навчальний посібник для вищих музичних навчальних закладів «Наша Шевченкіана» (упорядник - Заслуженнний працівник культури України, професор, завідувач кафедри музичного мистецтва Миколаївської філії КНУКіМ Омелян Артемович Шпачинський). У посібнику зібрані оригінальні хорові твори українських композиторів, що увійшли до репертуару студентського народного хору Миколаївської філії КНУКіМ. Деякі з них були виконані під час відкриття конференції.

 

При підготовці до відповідної конференції 2016, запропоновано врахувати ряд майбутніх ювілейних дат: 160-річчя з дня народження І.Я.Франка, 150-річчя з дня народження М.С.Грушевського, 145-річчя з дня народження Лесі Українки та 45-річчя створення Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв - як ведучого на півдні України науково-освітнього центру з підготовки кадрів соціально-культурної сфери.

 Культурологи сповнені рішучості втілити свою енергію і натхнення в нові цікаві проекти.

 

 Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції «Cтан та перспективи розвитку культурологічної науки в Україні»:  Збірник тез доповідей(скачать)

Поздоровляємо студентку Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв Марченко Аліну з бронзовою перемогою у номінації "Подіумна зачіска" на VI Всеукраїнському фестивалі дизайну та реклами. 

Вже шість років поспіль Київський національний університет культури і мистецтв дарує можливість молодим стилістам і дизайнерам з Дніпропетровської, Львівської, Миколаївської, Донецької, Запорізької, Тернопільської, Вінницької, Київської областей, а також столичних професійних училищ і коледжів презентувати власні креатив і талант на всеукраїнському рівні.

Ми пишаємось нашими студентами! 

П'ятий сезон поспіль Міжрегіональний фестиваль моди «Volkswagen South of Ukraine Fashion Days» (VSUFD) збирає модників і модниць Півдня України, щоб показати найяскравіші колекції молодих дизайнерів і розповісти про тренди майбутнього сезону.

На подіумі фестивалю від бренду "МФ КНУКіМ" була представлена колекція одягу "Легенды Севера". 

Також, як дизайнер-початківець, у конкурсі одного образу «Look of the day» прийняла участь та отримала перемогу студентка 4 курсу кафедри дизайну Сухарчук Юлія.  

Це були яскраві образи, сприйняті глядачами на високому рівні. 

 

Вітаємо Юлію, і бажаємо їй подальших творчих успіхів, креативних та яскравих ідей!

Нещодавно, у Миколаївській філії Київського національного університету культури і мистецтв за участю професорсько-викладацького складу та студентів, відбувся науково-теоретичний колоквіум.

Захід, присвячений 71-й річниці визволення Миколаєва від нацистських загарбників, був організований кафедрою соціально-гуманітарних дисциплін.

 

На колоквіумі з науковими доповідями виступили завідувач кафедри, доктор філософських наук, професор Гарбар Г.А., кандидат історичних наук, доцент Макарчук С.С., кандидат педагогічних наук Гаврилова О.В., студенти Полковнікова Олександра, Купченко Катерина, Кухар Діана, Зубкова Марина. 

 

 

Зокрема, виступаючі зупинились на темах організації оборони Миколаєва в 1941 р., функціонуванні нацистського окупаційного режиму на Миколаївщині, діяльності закладів культури в окупованому місті, невідомими сторінками підпільно-партизанського руху в області та подвигу ольшанців – десантників під час визволення міста Миколаєва в 1944 р.

Під час заходу прозвучали пісні «Солдат» та «Солдат України» у виконанні студентки МФ КНУКіМ  Остапчук Аліни. 

В ході колоквіуму були продемонстровані кадри німецької та радянської кінохроніки воєнного часу міста Миколаєва та Миколаївської області.

Поздоровляємо ансамбль народних інструментів «Біс-квартет» Миколаївської філії КНУКіМ під керівництвом старшого викладача кафедри музичного мистецтва М. Морозинського, у склад:

Максим Зарецький (домра-пріма),

Інна Морозинська (домра-альт),

Микола Морозинський (баян),

Євген Фаріонов (балалайка-контрабас).

з тим, що вони 28 березня прийняли участь у ІІІ Міжнародному конкурсі «Фестивальний марафон» та отримали ГРАН-ПРІ!

 

Ми пишаємось нашими студентами!

31118050 763794010495138 4977071032465620992 o

До дня Землі

У Міжнародний день Землі студенти МФ КНУКіМ поєднали приємне і корисне

Детальніше..

Майстер-клас гітарного виконання

У Миколаївській філії КНУКіМ відбувся майстер-клас від Юрія Радзецького

Детальніше..

PANGRAM-2017

Студенти Миколаївської філії КНУКіМ взяли участь у Міжнародному студентському конкурсі з каліграфії і леттерингу

Детальніше..

Зустрічаємо майбутніх студентів!

З 19 по 21 квітня у Миколаївській філії КНУКіМ відбулися дні відкритих дверей

Детальніше..

"Золота струна"

Студенти Миколаївської філії КНУКіМ взяли участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Золота струна-2018»

Детальніше..

DSC08780

Другий Гриль-Фест «Сhicken Капець»!

Студенти МФ КНУКіМ кафедри готельно-ресторанного та туристичного бізнесу організували другий Гриль-Фест під назвою «Сhicken Капець»!

Детальніше..

 facebook

Факультет мистецтв