Cтуденти 1 курсу денної та заочної форми навчання спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» підходять до кінцевої зупинки ознайомчої практики.

Їх запросила Наукова бібліотека Національного університету кораблебудування імені А.Макарова м.Миколаєва. Історія закладу нерозривно пов’язана з історією створення та розвитку університету. Бібліотека була заснована 18 вересня 1940 року на базі бібліотеки механіко-технічного училища. Сьогодні фонд бібліотеки перевищує 760 тис. примірників, наукових видань – 94 тис. прим., навчальних – 400 тис. прим. та майже 20 тис. періодичних видань. Бібліотека розташована в чотирьох навчальних корпусах й має чотири відділи обслуговування читачів, електронний зал, відділ наукової та іноземної літератури, інформаційно-бібліографічний відділ, відділ бібліотечного маркетингу та відділ комплектування. 

 

Ми подякували працівникам бібліотеки за цікаву та інформаційно насичену екскурсію.

Далі першокурсники відвідали Миколаївське видавництво «Приватне підприємство «Гудим І.О.», де мали зустріч з засновником видавництва Гудим Іриною Олександрівною. Ця зустріч була дуже цікавою, Ірина Олександрівна розповіла про свій життєвий шлях, про роботу в таких газетах, як «Вечерний Николаев» та про заснування підприємства. Директор назвала відомих письменників, які публікуються в її видавництві. До них входять: Євген Куцев, Валерій Циганов, Дмитро Кремінь, Еміль Январьов та ін. Також видавництво має багато винагород переможця обласного конкурсу «Краща Миколаївська книга». 

 

Студенти дуже вдячні за зустріч та сподіваються на подальшу співпрацю з Іриною Гудим.

Також КНУКіМівці завітали до Наукової бібліотеки Національного аграрного університету м.Миколаєва. Історія бібліотеки розпочалася в 1970 році з моменту створення в Миколаєві факультету Одеського інженерно-будівельного інституту. Після його ліквідації фонд було передано в бібліотеку Одеського ІБІ. Як бібліотека аграрного університету, розпочала свою діяльність з осені 1984 року. Динамічний розвиток університету, поява нових спеціальностей, збільшення студентів позитивно вплинули на діяльність бібліотеки – розширювалась інформативна база, зростав книжковий фонд та кількість читачів. Сучасний фонд бібліотеки – більше 300 тис. примірників. В бібліотеці є затишний електронний зал, де читачі мають змогу безкоштовно скористатися послугами інтернету та відділ обслуговування читачів, де працівники бібліотеки з великою радістю знайдуть потрібну книгу. 

 

Дякуємо привітним і чудовим працівникам за теплий прийом та цікаву розповідь.

В Управлінні культури, національностей та релігій Миколаївської обласної державної адміністрації начальник управління Димитров Михайло Федорович радісно та насичено розповів студентам про заклад. Щомісячно проходять заплановані заходи та зустрічі. Управління культури займається охороною культурної спадщини, займається підтримкою різноманітних національностей та релігій Миколаївщини та програмою запобігання і протидії корупції у Миколаївській області. 

 

Під час зустрічі молодь зрозуміла важливість своєї культури та її цінностей, за що подякувала Михайлу Федоровичу.

На кінець першокурсники були в Головному управлінні пенсійного фонду України м.Миколаєва. Історія пенсійного фонду починається з 1990 року. Заступник директора Ганна Олексіївна розповіла про історичні аспекти розвитку пенсійної системи, передумови та мету створення закладу. Вона додала, що нині триває робота щодо створення інституційних компонентів функціонування накопичувальної системи загальнообов’язкового пенсійного страхування, необхідних для запровадження другого рівня пенсійної системи.

Ця система буде запроваджена після досягнення бездефіцитності бюджету Пенсійного фонду. 

Дякуємо працівникам за цікаву презентацію закладу та сподіваємося на подальшу співпрацю.

 

Факультет мистецтв