26 жовтня студенти кафедри дизайну відвідали виставку робіт відомого художника-баталіста, заслуженого художника України, члена Національної спілки художників України Андрія Івановича Холоменюка «Військо Руси-України на захисті України та Європи».

 

Її урочисте відкриття відбулося о 16-00 у виставковій залі Миколаївського міського Палацу культури та мистецтв.

 

Вже с першої миті виставка вразила своєю енергетикою. С картин на нас дивилися полум’яні очі воїнів, коней, мужні обличчя, скривавлена зброя... Складалося враження, що жорстока січа от-от перенесеться в залу і тисячі коней пронесуться с тупотінням, зметаючи все на своєму шляху, ми почуємо люті крики, лязкіт  зброї, нас заллє кров’ю й потом...

Студенти дивилися на картини, мов зачаровані.

Раптом зазвучала прекрасна музика і чарівний голос Івана Носика розпочав урочистість піснею «Україна». Це ще більше посилило враження. Роботи, з яких складається виставка, присвячені героїчному минулому нашого народу, його перемогам під Синіми Водами, Оршею, Грюнвальдом та Хотином.

Ця тема перекликається з тривожним сьогоденням – не даремно на виставці було багато сучасних воїнів, захисників Вітчизни.

Багато почесних гостей сказали теплі слова на адресу художника та організаторів заходу, а найбільше запам’ятався виступ Голови піклувальної ради студії військово-історичного мистецтва України, директора галереї «Екогінктокс», професора Миколи Георгійовича Проданчука. Це була справжня екскурсія у минуле. Микола Георгійович розповідав про події, що відображаються на картинах так, наче сам був їх учасником. Багато фактів з нашої історії студенти почули вперше. Дивовижна екскурсія!

Після виставки ще довго не відпускало почуття, що побували в якомусь чарівному місці. Образи середньовічних лицарів, козаків, атмосфера кривавого бою стояли перед очима. Міцне враження!

 

Виставка працюватиме до 4 листопада включно. Відвідайте обов’язково, це того варто!

Атланов В.В.,

викладач кафедри дизайну.

 

Факультет мистецтв