Студенти 5 курсу заочної форми навчання спеціальності «Інформаційна бібліотечна і архівна справа» Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв» стали учасниками цікавого тренінгу «Основи академічної доброчесності та боротьби з плагіатом», який провела Cидоренко Л.Л., завідуюча сектором «Центр міжнародного партнерства» Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова. 

Пані Лариса познайомила присутніх з Проектом Сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP project), який впроваджується американськими Радами з міжнародної освіти в Партнерстві із Міністерством освіти і науки України та за підтримки Посольства США в Україні. Зазначений Проект повинен зіграти одну з визначальних ролей в трансформації українського суспільства, змінюючи систему вищої освіти. 

10 українських університетів з різних регіонів України стануть учасниками Проекту SAIUP project. Студенти, викладачі та персонал цих ВНЗ отримають практичні знання та навички про основні принципи поняття «Академічна доброчесність», а також план дій по їх впровадженню в своєму ВНЗ.

Проект SAIUP project покаже важливість та практичну цінність академічної доброчесності через широку просвітницьку кампанію, з залученням студентів, співробітників і адміністрації ВНЗ та у співпраці з Міністерством освіти і науки.

Обговорюючи тему тренінгу, студенти дійшли висновку, що важливу роль в освітньому процесі відіграє моральна сторона. Міжнародний досвід показує, що це необхідно засвоїти всім учасникам освітнього процесу. Так, наприклад, у деяких ВУЗах вже складають присягу академічної доброчесності, а для перевірки текстів на плагіат є безкоштовні програми та сервіси.

На тренінгу студенти знайшли підтвердження думки, що у сучасному світі знання й інформація породжують нові знання. Потрібно тільки, щоб будувалися вони на доброчесній основі. 

Ракша Анжела, студентка групи КББ-122 М 

 

Факультет мистецтв