"Привіт усім, хто слідкує за новинами нашого університету! 

Наприкінці грудня відбулася незабутня поїздка до Європи студентів і педагогів університету.

На даний момент цікавлять запитання від друзів чи знайомих, чи не стомилися ми. А ми не перестаємо переконувати, що не стомилися, а тільки увійшли в азарт. Щоб пересвідчитися у цьому, радимо поїхати у подорож  і Вам. Впевнена, Ви забажаєте поїхати знову... 

 

Розповідь про нашу подорож  розпочну зі слів подяки педагогам нашого університету: Огієнко Миколі Миколайовичу, Піхтар Олені Анатоліївні, Гавриловій Олені Вікторівні і Мерлянову Михайлу Васильовичу, а також Кайзеру Сергію Івановичу – організатору туру і керівнику проекту від Вищої школи управління та адміністрації в м. Ополє. Бо вони, без перебільшення, – чудова і справжня команда, яка створена дарувати радість, приємні емоції і незабутні пригоди. Дякуємо Вам за це!

 

Серед  відвіданих нами міст, не було таких, що не сподобалися. Може тому, що ми непримхливі туристи… але напевно через те, що світ навколо такий різноманітний, і від того доволі цікавий. Тому відкривати для себе нові місця – це неперевершене задоволення і незабутнє враження.

 

Хотілося так підібрати слова і подати фото, щоб передати враження від пережитого і побаченого за ці 8 днів у нашому домі на колесах у компанії щирих і дружніх людей і суперпозитивного керівника групи з м. Ополє – Михайла.  Але розуміємо, що кожен по-своєму відчуває все навколо і вибирає найцікавіше для себе.

Ну а для нас особисто цей тур Європою видався одним з най-най…! Крім того, майже у всіх містах ми були вперше, та ще й зимова погода підкреслювала красу побаченого. А передріздвяна казка насичувала атмосферу. 

 

Почався наш маршрут вже традиційно зі Львова. 

Далі нас зустрічала Польща – невеличке місто Ополє. Не будемо перераховувати усіх визначних місць, але скажемо, що у цьому місті скрізь вас зустрічатимуть гномики: гном-сажотрус, гном-байкер, гном-студент і навіть гноми-пожежники. Звичайно тут є простора площа навколо ратуші, величні собори, кольорові будинки з середньовічною архітектурою, є зелені сквери і річка, де живуть лебеді і качки. А ще, має це місто якусь своєрідну атмосферу, і створюється відчуття, що його жителям жити тут комфортно і радісно.

Яскравими враженнями від Різдвяних ярмарок і старовинної архітектури нас охопив Дрезден.

Наступним був просторий Амстердам. 

Брюсель запам’ятався нам своїм шаленим ритмом  життя та спортивною  єнергією від всіх жителів міста. 

6 День нашої поїздки розпочався з Німеччини – місто-фортеця Берлін. Оборонні стіни старого міста по-справжньому неприступні, у середині колоритні будинки з червоними дахами. Тут можна скуштувати смачнючий пряник і прогулятися рядами Різдвяної ярмарки. Це батьківщина лускунчика і відомого художника Дюрера. Численні університети, дослідницькі лабораторії, театри й музеї заслужили міжнародне визнання.

Місто — важливий осередок діячів мистецтва і культури з усього світу. Історична спадщина Берліна, нічне життя міста, розмаїття архітектури широко відомі й поза межами Німеччини.

Збагатившись купою спогадів та вражень ми вирушили туди звідки розпочалася наша зимова казка – до Польщі. На цьому наш вражаючий тур закінчився, наступного дня ми вирушили до Львова і з шаленими емоціями повернулися до рідної домівки". 

Музика Аліна, студентка 1 курсу

 

"На передодні католицького Різдва взяла участь у культурно-освітньому турі до Європи. Групою відвідали мальовничі міста Польщі, Німеччини, Бельгії та Нідерландів. Перебуваючи в Польщі були в соборах міста Ополе. Ці дивовижні місця є пам’ятками архітектури. Для розваги організатори туру влаштували для учасників похід до боулінг-клубу.

 

Далі маршрут проходив через Дрезден до Амстердаму. Тут найбільше вразило відвідування музею відомого художника-постімпресіоніста Ван Гога. Найбільше запам’яталась його картина під назвою «Морський пейзаж в Сен-Марі».

Після Амстердаму ми переїхали до Брюсселю. Побачили на власні очі головні пам’ятки Брюсселя, такі як: «Будинок Короля», «Брюссельська ратуша», «Писающий мальчик» (що став символом Брюсселю).

Потім ми переїхали до Берліну. Ми побували на відомій у всьому світі берлінській стіні, від якої нажаль залишились лише деякі частини могутньої огорожі.

Останнім містом, яке ми відвідали за кордоном був знову польський Ополе.

Після невеликого відпочинку ми вирушили до найкрасивішого міста західної України - Львова. У місті на «семи пагорбах» є мальовничий куточок - Шевченківський гай, де перед нами у всій красі постали хатки всіх областей давньої України.

Ця поїздка залишила незабутні враження у моїй душі". 

Яніна Яковлєва, студентка

 

Факультет мистецтв