20 жовтня викладачі і студенти кафедри дизайну спеціалізації «Дизайн середовища» відвідали міжнародний семінар із ландшафтного дизайну на території вже розкішного Садового центру «Дача».

 

 

 

Усі присутні отримали унікальну можливість побачили майстер-клас із виконання топіарних форм і техніки новакі  від кращого майстра топіару Росії Андрія Кописова. 

 

Андрій Кописов - випускник Санкт-Петербурзького Державного Аграрного Університету, займається декоративним садівництвом та плодівництва більше 20 років, з 1997 року успішно працює в сфері професійного благоустрою та озеленення. Головний агроном і співвласник розплідника топіарних форм під Санкт-Петербургом.

Спеціаліст по закладці і догляду за декоративним і плодовим садом. Працював садівником, озеленювачем, ландшафтним дизайнером. Власник власного декоративного саду під Гатчиною. Автор численних спеціалізованих публікацій. Активно виступає в якості лектора і проводить тематичні майстер-класи (Санкт-Петербург, Росія).

 Основні теми його теоретично-практичного семінару були: 

«Формування декоративних дерев в різних стилях»: формування природних крон дерев. Робота з листяними та хвойними породами, формування плакучих штамбових крон, дизайнерські рішення і техніка виконання, топіарні фігури, загальний догляд і розміщення в садах.

Не дивлячись на прохолодну погоду, усі присутні були у захваті від цього дійства.

Також в цей день був семінар керівника науково-дослідного центру в ТОВ «Гидрозащита» Арсена Ніколайчука (м. Київ), який розповів про проектування габонів, виконання технічних розрахунків в дорожній і суміжних галузях (підпірні стінки з габіонів; армогрунтових стінки з габіонів; забезпечення стійкості високих насипів та зсувонебезпечних природних схилів; дренажні конструкції всіх типів; вертикальне планування території). 

 

21 жовтня  міжнародний семінар знову зустрічали в стінах  Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв.

Третій день був повністю присвячений діяльності найуспішнішого ландшафтного дизайнера світу Оксані Хлебородовій.

Оксана Хлебородова - один з найяскравіших і найуспішніших ландшафтних дизайнерів, художник, архітектор (МАрхИ), керівник однієї з провідних компаній в світі ландшафтного дизайну «Авторський сад». Відома як автор численних садів. Лауреат і переможець багатьох ландшафтних виставок, постійний член журі тематичних конкурсів і фестивалів. Оксана - один з найавторитетніших і найпопулярніших авторів. Її статті, майстер-класи та практичні семінари завжди викликають величезний інтерес серед колег і учнів (Москва, Росія).

В основі її виступу, що супроводжувався слайдами були теми: Робота в різних стилях і почерк дизайнера, архітектурна побудова плану, поєднання садових і паркових дизайнерських прийомів в приватному саду, Дендропластика, сад «Fantasy, сад «Піраміда», сад «Артефакт» на фестивалі «Сади і люди». Основні ландшафтні тренди літа 2016 року. Огляд московських фестивалів «Сади і люди» і «Moscow Flower Show», ландшафтний бізнес 2016.

 

Наприкінці зустрічі студенти і викладачі кафедри дизайну подякували організаторам за можливість стати партнерами семінару, за цікаві ідеї, за свято в МФ КНУКіМ.

 

Р.С. За домовленістю організаторів семінару та МФ КНУКіМ на нашій базі відтепер міжнародний семінар із ландшафтного дизайну буде проходити щорічно.

 

Факультет мистецтв