У рамках співпраці вишу зі школами міста й області, викладачі кафедри соціально-гуманітарних дисциплін МФ КНУКіМ к.ф.н., ст. викл. Л.О. Бондар, д.і.н., проф. Т.М. Пронь та студенти 5 курсу спеціальності «Книгознавство, бібліотекознавство і бібліографія» Ольга Аболіхіна та Валерія Пасічник, провели 14 листопада в гуманітарній гімназії №2 м. Миколаєва (директор – В.О. Федоренко, зав. кафедрою гуманітарних дисциплін, вчитель вищої категорії Г.О. Гончаренко, вчитель-методист В.І. Маєнко) літературно-мистецький квест на тему «Микола Вінграновський – український письменник родом з Миколаївщини, поет-шістдесятник, режисер, актор, сценарист».

80-ти річчя цього класика української літератури та видатної постаті національної культури внесено урядом України в перелік пам’ятних дат 2016р. 

 

У ході дебютної зустрічі старшокласники відкрили для себе М. Вінграновського як багатогранну постать – автора низки поетичних збірок, повістей, історичних романів та коротких нарисів з історії «Чотирнадцять столиць України (1997)»; торкнулися таких серйозних тем як шістдесятництво; переглянули підготовлені студентами біографічну мультимедійну презентацію і фрагменти фільмів за його участю як актора та його ж фільму «Климко» як режисера.

 

На прикладі високої поезії та творчості М. Вінграновського школярі мали змогу осмислити таке оригінальне явище в кінематографі як поетичне кіно, відчути подих тієї доби, вплив війни на долі дітей та її нездоланні наслідки.

 

Вони також виконали невеликі ігрові завдання й дали відповідь на проблемне питання: «Звідки Вінграновський брав натхнення та сили аби змінювати цей світ, робити його прекраснішим? І чи вдалося, зрештою, це йому?». Особливу активність проявляли учні, які мають намір вступати на творчі спеціальності МФ КНУКіМ.

 

 

Організаторів зустрічі як від університету, так і від школи щиро вразили зацікавленість школярів, їх потяг до знань, вміння аналізувати й розмірковувати. Вони доволі легко входили в ігрові ролі, віднайшли такі прекрасні слова подяки й схвалення творчої спадщини незримо присутньому на зустрічі земляку, які дуже потрібні кожному митцю ще за життя. Тут слід подякувати не лише їх вчителям, але й батькам за гарне виховання дітей. 

Зичимо всім усіляких життєвих успіхів, виконання найзаповітніших мрій!

 

Факультет мистецтв