13 жовтня кафедра соціально-гуманітарних дисциплін локально провела напередодні Дня захисника України презентацію історико-документальної книги «Миттєвості війни» (гол. ред. А. В. Парубій. – Миколаїв: Іліон, 2016. – 492 с.) для одинадцятикласників СШ № 53 міста Миколаєва. 

Вшановуючи подвиг земляків-сучасників та в рамках співпраці зі школою, частково було відтворено сценарний презентаційний захід нашого університету від 23 вересня ц.р., коли книгу вперше представляли увазі широкій громадськості міста й України. 

Книга є унікальним у своєму жанрі виданням, яке містить біографічні нариси про військовослужбовців, які загинули під час протистояння російської агресії в Криму та на сході України, спогади наших земляків – учасників антитерористичної операції, нариси про бойовий шлях військових підрозділів, що дислокуються на Миколаївщині, матеріали про волонтерський рух. Окремими блоками до книги включено фотоматеріали, надані бійцями ЗСУ та волонтерами. До видання також увійшли дані про наших земляків – учасників АТО, відзначених посмертно державними нагородами. Вона розрахована не тільки на військовослужбовців Збройних сил України, науковців, викладачів, студентів, але й учнів загальноосвітніх шкіл та всіх, хто цікавиться історією нашої країни. Невдовзі всі бібліотеки міста та шкіл Миколаєва й області отримають це видання у централізованому порядку.

 

 

Завуч школи з виховної роботи Бурматова Ольга Михайлівна привітала школярів і гостей з Днем захисника України та представила присутнім організаторів презентації.

З вітанням та попереднім словом про книгу до одинадцятикласників звернулася завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, доктор історичних наук, професор Пронь Тетяна Михайлівна.

Щиро привітав шкільну молодь зі святом та звернувся з напутніми словами гість заходу, учасник антитерористичної операції 3-ої хвилі мобілізації, ст. лейтенант військової частини № 30-39 національної гвардії України Шелар Микола Сергійович.

Керівник авторського колективу книги – кандидат історичних наук С. С. Макарчук, розповів про історію створення книги та величезний колектив її співавторів. До уваги старшокласників було подано слаїдний показ 5 розділів книги і 3 відеофільми з озвученням віршів відомого поета Д. Креміня, учасника АТО В. Іванова та кадрів військово-польової хроніки. 

У презентації також взяли участь – ведучий Максим Ніконов (студент 1 курсу, факультету МіБ), виконавці пісні «Білі тополі» – викладач Антон Ладний, студенти 3 курсу факультету мистецтв, брати Вадим і Владислав Еми та Едуард Руденко.

Школярі мали змогу поспілкуватися з гостями та організаторами презентації, задати запитання. 

 

Поза сумніву, «оживлення» сторінок книги, багатоголосся представлених у ній думок, у тому числі у віршованій формі, не залишили підростаюче покоління байдужим. Сподіваємося, що книга завжди привертатиме увагу як сьогоднішніх, так і прийдешніх читачів.

 Вітаємо всіх з Днем захисника України!

 

Факультет мистецтв