Cтуденти 1 курсу денної та заочної форми навчання спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» разом з керівником ознайомчої практики Сидоренко Тетяною Валеріївною відвідали Миколаївську обласну універсальну наукову бібліотеку імені О. Гмирьова.

Це вже друга зустріч з працівниками бібліотеки з рамках ознайомчої практики. Студентам показали зал каталогів, продемонстрували, як здійснити пошук інформації, у тому числі за допомогою електронного каталогу. Познайомили з діяльністю відділу науково-дослідної роботи з рідкісними і цінними виданнями, де вони побачили книги різних часів, формату, прижиттєві видання авторів та ін., зокрема найдавнішу книгу бібліотеки та китайську книгу з малюнками.

Відділ створено у 1992 році. Фонд його налічує більше 40 тис. творів друку, виданих до 1917 р., цінних пам`яток писемності XVIII-XX ст. Серед них – унікальне зібрання прижиттєвих та рідкісних видань творів Т.Шевченка, Г.Квітки-Основ`яненка, І.Карпенка-Карого, М.Кропивницького, Л.Українки та інших українських письменників; визначних зарубіжних художників слова – Г.Державіна, О.Пушкіна, М.Лермонтова, О.Бальзака, Е.Золя; наукові праці багатьох вітчизняних та зарубіжних вчених, діячів мистецтв, науки і культури Миколаївщини XIX-поч.XX ст., в тому числі книги сім`ї Аркасів, відомого лікаря О.Понятовського, адмірала М.Манганарі.

Відділ має свій довідково-бібліографічний апарат, який включає алфавітний та систематичний каталоги, систематичну картотеку статей, картотеки персоналій, портретів, видавців, колекцій та ін.

Співробітники відділу здійснюють науковий опис видань, забезпечують їхнє зберігання та використання в наукових цілях.

Фондом відділу користуються наукові працівники, студенти та викладачі вузів.

Також студенти познайомилися з діяльністю відділу документів і наукових досліджень з питань краєзнавства. У цьому відділі після ремонту дуже гарно, затишно, комфортно. Відділ документів і наукових досліджень з питань краєзнавства збирає і систематизує всі матеріали про область. Книжковий фонд краєзнавчих документів охоплює видання з 1837 року.

Здійснюється довідково-бібліографічне та інформаційне обслуговування з питань краєзнавства. Систематичний краєзнавчий каталог включає описи книг, журнальних і газетний статей, починаючи з 1850 року; є хронологічна картотека місцевих видань з 1887 року.

Доповнюють каталоги і картотеки бібліографічні покажчики краєзнавчої тематики: «Література про Миколаївську область», «Рідне Прибужжя» та ін.

У відділі проводяться зустрічі з місцевими письменниками, краєзнавчі конференції, масові заходи.

Ми дуже вдячні бібліотекарям Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки за екскурсії по відділам бібліотеки.

КНУКіМівці відвідали Миколаївський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, де мали зустріч з Гайдай Наталією Анатоліївною, заступником начальника відділу методичного забезпечення соціальної роботи. Вона розповідала про завдання центру та надану сім'ям допомогу. 

Студенти на різних прикладах зрозуміли важливість роботи центру та подякували Наталії Анатоліївні за чутливу розмову.

Миколаївська міська рада зробила свій внесок у скарбничку ознайомчої практики, запросивши до себе КНУКіМівців. Студентам розповіли про структуру закладу, де відділи пов’язані між собою. Першокурсники були в різних відділах, але найбільше враження вони отримали в архіві Миколаївської міської ради. Там вони побачили справжню архівну роботу та почули про тонкощі створення архівної бази, терміни зберігання документів і їх передачу з архіву Миколаївської міської ради до Державного архіву Миколаївської області. А також студенти зустріли старшокурсників, які проходять виробничу практику на базі даної установи та обмінялись враженнями.

На черзі у КНУКіМівців було головне управління Державної казначейської служби України у Миколаївській області. На зустрічі з працівниками першокурсникам розповіли про заснування закладу, його діяльність. Основні завдання Державної казначейської служби - це моніторинг та оформлення виконуючих документів, виконання наказів, складання справ, зберігання архівних документів та організація заходів з апаратної наради, семінарів та круглих столів. Всього в закладі 28 відділів, наші студенти відвідали комп’ютерний та бухгалтерський відділи. Також приємною стала зустріч із випускниками нашого університету, які вже працюють у Державній казначейській службі.

Студенти подякували працівникам та пообіцяли прийти в наступний раз вже на виробничу практику.

Останнім поповненням до скарбнички ознайомчої практики було Мале приватне підприємство «Наваль». Директор Траспов Лев Федорович радісно привітав молодь. Підприємство займається виданням книг морської тематики. Слід відзначити, що книги добре оформлені, мають яскраві обкладинки, фото тощо. Одне з останніх видань - книга «Яхтклуб», що була видана до 125-річчя Яхтклубу. А збірка віршів В’ячеслава Качуріна, видана даним підприємством,  отримала винагороду «Найкраща книга року» у 2016 році. Лев Федорович розповів трохи про себе та про його велику «морську» бібліотеку, яку він збирається залишити місту Миколаєву. 

КНУКіМівці подякували Леву Федоровичу за його працю та теплий прийом.

 

Факультет мистецтв