Наприкінці тижня відбулася зустріч студентів-КНУКіМівців з лікарем-наркологом диспансерного поліклінічного відділення Обласного наркологічного диспансеру – Оленою Олександрієвною Величко, яка провела з молоддю профілактичну бесіду на тему: «Вплив куріння, алкоголю та наркотиків на здоров’я людини».

 

Куріння та його вплив на організм людини стають сьогодні соціальною і медичною проблемами.

Доведено, що куріння тютюну є великою небезпекою для здоров'я і призводить до виникнення різних захворювань, які спричиняються до передчасної смерті людей.

Виявляється, що смертність від раку легень серед курців у 20 разів вища, ніж серед тих, що не курять. Також курці в 13 разів частіше хворіють на стенокардію і в 10 разів частіше — на виразкову хворобу шлунка.

Такі факти дуже вразили студентів, особливо курців.

 

Нині ми не можемо говорити про куріння підлітків як про невинні пустощі. Куріння — соціальне лихо. Не менш вражаючими були факти, фото та відео представлені Оленою Олександрієвною, про наркоманів та їх залежність. 

 

Ніколаєнко Даниїл, студент, група ГРС-16М:

"Лікар на своєму досвіті розповіла нам, як що роблять наркотики с людьми, які від них наслідки. Свої слова вона тут же доводила відеороликами, дуже шокуючими, болючими для перегляду, але саме такі кадри змушують замислитися: «Ні, мені це не потрібно. Краще я виберу друге життя». Завершуючи свою доповідь вона акцентувала свою увагу, що треба мати дуже велику силу волі, вибирати гідних друзів та ставити собі більш важливі пріоритети, ніж кипляча рідина на ложці чи чарка горілки". 

 

Наркоманія надзвичайно підступна і тяжка хвороба. Вживання наркотиків нищівно руйнує імунітет наркомана, його серцево-судинну систему, внутрішні органи. Бранця "білої смерті" видає зовнішній вигляд: його шкіра, зуби, волосся. Життя наркоманів ділиться на дві фази: перша, в якій знаходяться під дією наркотиків, і друга фаза, коли шукають чергову дозу. Нічим іншим наркоман не може займатися, бо починається жахлива "ломка".

Успіх у боротьбі з вживанням алкогольних напоїв значною мірою залежить від правильного виховання підростаючого покоління. Виховувати розумний погляд на спиртне найкраще власним прикладом.

Таких висновків досягли студенти університету культури після зустрічі з наркологом.

 

Факультет мистецтв