9 листопада 2016 року студенти 2 курсу спеціальностей «Туризм» та «Готельно-ресторанна справа» активно дискутували над проблемним питанням «Двомовність в Україні: реальність чи загроза?», організованого викладачем кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Доній В.С. 

Учасники круглого столузауважили, що дана тема постійно, з різною періодичністю стає важливою для наших сучасників і отримує певне поширення в суспільстві. Однак не викликає сумніву, що кожен українець має знати, вміти говорити та пишатися своєю мовою, причетністю до великого народу.

 

 

Більшість учасників погодилися з думками Вікторії Хованської: «Треба піклуватися про чистоту своєї мови. Люди, які розмовляють суржиком, так і не вивчать жодної з мов. А серед моїх знайомих, які говорять у побуті російською, багато хто із більшим задоволенням дивиться передачі українською чи читає книжки, мотивуючи це красою української мови. І я не знаю жодної людини, яка б не розуміла української».

Цікавою видалася пропозиція Володимира Рєзникова: «Я готовий провести будь-який аналіз для того, щоб виробити особисте ставлення до мовної проблеми на території України, зокрема, в Миколаївській області. Проте, фактично люди діляться на тих, кого влаштовує нинішня ситуація з мовою, і тих, кого ця ситуація зовсім не влаштовує».

Загалом студенти дійшли висновку, що державну мову слід усім знати, але толерантно ставитися до мов національних меншин.

 

Факультет мистецтв