В грудні студенти 1-2 курсу факультету менеджменту і бізнесу, мали чудову нагоду поринути у загадковий світ гуцулів у рамках еко-етно-туру «Краса гуцульських Карпат». 

 

Тур розпочався з оглядової екскурсії містом Івано-Франківськ. В цьому європейському місті, яке є одним з відомих економічних, культурних та архітектурних центрів Західної України знаходяться вишукані зразки барокко, що зачаровують своєю особливістю.

 

 

Івано-Франківська архітектурна спадщина має давні європейські корені і є ознакою центрально-європейської ідентичності. Бастіон, площа Ринок, Ратуша, Вірменська церква, ковальська майстерня, сучасні пам’ятки мистецтва справили на нас неабияке враження, а потім куштували смаколики у першій сімейній ресторації Мулярових. 

 

 

Розташувавшись в затишному готелі-садибі «Під скелею» в с. Криворівня, ми відвідали м. Верховина, або Жаб’є – столицю Гуцульщини. Саме тут високо-високо у горах живуть гуцули, які вражають своїм вбранням, що виграє всіма кольорами веселки, дещо дивакуватими традиціями,та багатством духовного світу. Ми отримали чудову нагоду ближче познайомитися з побутом, традиціями, культурою, історією у музеях Гуцульщини, мольфарства, старожитності, музеї-калєрії, де стали активними учасниками інтерактивної вистави з переодяганням та грою на народних інструментах.

 

Особливе враження справив музей «Хата Гражда». Це історико-архітектурна пам’ятка, дім, в якому проживали Палій і Параска Харуки, а їх частими гостями були Іван Франко, Михайло Коцюбинський, Володимир Гнатюк, які відпочивали у Криворівні та збирали етнографічні матеріали. Саме цю хату-гражду було використано під час зйомок кінофільму С. Параджанова «Тіні забутих предків». 

Неперевершені пейзажі, цікаві розповіді, легенди, смачнюща їжа, надзвичайно приємні і доброзичливі люди, нові друзі зробили подорож колоритною, а спогади незабутніми!

 

Яна Петрицина, студентка 2 курсу:

Неймовірнокрута подорож до Карпат назавжди залишиться в пам'яті!

Було круто поринути в атмосферу гуцульських звичаїв, і відчути себе гуцулочкою. Дуже дякуємо за такий неймовірний та пізнавальний відпочинок!

 

Вероніка Чудік, студентка 1 курсу:

Чудові 3 дні в одному з найяскравіших куточків нашої Батьківщини вдалися на славу. Чаруючі пейзажі, колоритна кухня та просто щирі, душевні люди зробилицідні такими насиченими, що я їх запам'ятаю на все життя!

 

Світлана Місюкевич, студентка 1 курсу:

Колоритні пeйзажі, та смачні страви, чудовий настрій та вeсeла компанія, всe цeстало основою нашого нeзабутнього eко-eтно-туру по Івано-Франківській області. Здавалося більшe три дні відпочинку, алe якими насичeними вони були...

Ми відвідали масу музeїв Гуцульщини, мали змогу одягнути їх національний одяг та скуштувати гуцульську кухню. Взагалі, всі eмоції та вражeння пeрeдати словами просто нeможливо, щоб зрозуміти на скількицe круто - цe потрібно відчути в рeальному житті, подорожуймо разом нашою різнобарвною країною!

 

Факультет мистецтв