Студенти і викладачі кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Миколаївської філії КНУКіМ організували яскраве святкування значущих свят у національній культурі - Дня української мови та писемності, Дня Нестора-Літописця та Дня працівника культури.

 

У програмі заходів університету було п’ять тематичних локацій.

На Пісенно-презентаційній локації зранку звучала щира українська пісня. Усі уважно слухали, деякі навіть підспівували, бо як можна не співати коли лунає український спів?

 

На всіх перервах лунало виразне поетичне українське слово!

На «Поетично-декламаційній» локації динамічним і виразним було декламування відомих ліричних творів Л. Костенко, Д. Креміня, В. Бойченка, М. Вінграновського, І. Франка, Т. Шевченка та інших українських поетів.

 

Артистичним було виконання Валерією Челоусовою поезії І. Франка «Надходить ніч».

Також вразило емоційне читання Вадима Захарука досить актуальної у наш час поезії Л. Костенко «І все на світі треба пережити…».

Зверненням до сучасників пролунала поезія Д. Креміня «Постскриптум до літопису» у виконанні Анни Гончар.

Родзинкою локації була відеопоезія. Роботи підготували: Марина Зубкова, Сергій Пісоцький, Щедромирська Дар’я, Тіхонова Аліна, Ніколенко Ліза.

Студенти також мали нагоду здобути свою «хвилину слави» і згадати авторів і назви поетичних уривків на поетичній вікторині, яку провела Тілабова Анна.

Слухачі й учасники відчули себе частиною однієї команди.

Дружня атмосфера передавалась і на інші локації.

 

На Книжковій локації бібліотека університету разом зі студентами групи КББ-25, ДМ-34 презентували книжкову виставку «Писемність та мова – ДНК нації», а також провели інтерактивні ігри: «Знавці фразеологізмів», «Мовні загадки-шаради», «З найдовшого українського слова склади слова», «Сучасні імена української літератури».

Студенти запрошували всіх бажаючих взяти участь у інтерактивних іграх і  перевірити свої знання з української мови.

На Творчо-поетичній локації талановиті й успішні студенти та викладачі долучились до написання поезій, продовживши рядки відомих авторів: Володимира Сосюри, Дмитра Білоуса, Івана Коваленка. Була нагода представити і власні поезії. Адже, «поезія – це шлях до мрій, відкрий себе, свій світ відкрий!» Слід відзначити творчі спроби пера студентів: Місюкевич Світлани, Гайдукової Поліни, Невеселої Анастасії, Нод’янош Катерини, Крупи Олександра, Вештак Анни, Целінко Яни, Власюк Ольги.

Театрально-ігрові конкурси на останній локації надали студентам можливість перевірити свої знання з рідної мови, позмагатися з іншими учасниками мовних ігор. Спостерігачем та суддею мовно-ігрових акцій був Нестор Літописець, який з сивої давнини завітав до університету у цей святковий день.

У театрально-ігровій програмі проводились цікаві конкурси: «Живі літери», «Ходяча енциклопедія», «Літературна пантоміма», «Мовне коло», тощо. Кожна гра викликала жвавий інтерес у студентів, які отримували задоволення від участі у інтерактивному просторі знавців української мови.

Свято завершилося чарівною українською піснею у виконанні Мельник Інни.

Такі свята сприяють єднанню молоді та залучають її до шанування українських традицій і свят. 

Ми вдячні всім студентам, які проявили ініціативу, виступали зі своєю програмою!

 

Факультет мистецтв