Нещодавно Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотекаім О.Гмирьова відзначила 135-річний ювілей.

Ювілей – це унікальна можливість підсумувати результати роботи, представити перед громадськістю напрацювання бібліотеки та плани на майбутнє.

Сьогодні Миколаївська ОУНБ ім. О. Гмирьова відіграє важливу роль у житті регіону. Це - провідний просвітницький і культурний центр області, депозитарій краєзнавчих видань, найкрупніше сховище творів друку на півдні України, науково-методичний та координаційний центр для бібліотек Миколаївщини.

 

 

Пріоритетними напрямками роботи бібліотеки в умовах соціально-економічних змін у суспільстві було визначено: забезпечення розвитку наукового потенціалу регіону, задоволення запитів громади на основі соціального партнерства, методична підтримка бібліотечної галузі.

 

10 листопада у бібліотеці відбулися основні ювілейні заходи: науково-практична конференція «Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека – центр громадського життя та інноваційного розвитку» та  урочистості, що передбачають привітання колективу і відзначення кращих працівників бібліотеки.

До участі у науково-практичній конференції були запрошені представники влади, громадських організацій, творчих спілок, вищих навчальних закладів, засобів масової інформації, бібліотек, а також соціальні партнери та користувачі бібліотеки.

Під час конференції були презентовані професійні напрацювання та стратегічні орієнтири розвитку ОУНБ ім. О. Гмирьова, висвітлена науково-методична та науково-дослідна робота, інформаційно-технологічні новації бібліотеки, нові формати соціокультурного партнерства з навчальними закладами міста, громадськими організаціями та творчою інтелігенцією.

У виступах учасників конференції розкрито значення інформаційно-ресурсної бази бібліотеки для проведення наукових досліджень, підтримки навчального процесу, підвищення кваліфікації фахівців різних сфер діяльності, розкриття творчого потенціалу громади, а також представлено роль бібліотеки у реалізації проектів громадянського суспільства.


Презентувавши досвід роботи Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв, декан факультету менеджменту і бізнесу Світлана Шуляк, акцентувала увагу на стратегії  реформування вищої бібліотечної освіти в умовах європейської інтеграції, зокрема запровадження в практику освітнього процесу досвіду угод соціального партнерства, реалізації партнерських програм університету й бібліотек південного регіону України. 

 

Факультет мистецтв