Народний хор

 Студентський народний хор імені М. Аркаса створений у 1988 році з ініціативи його керівника О.А. Шпачинського і за підтримки директора філіалу А.Г. Михайлика. Ця дата знаменує собою відкриття у Миколаївському філіалі кафедри народного хорового співу, завданням якої стало вивчення й відродження традицій народнопісенного виконавства на південних теренах України.

 В основу репертуару народного хору покладені плідна науково - фольклористична діяльність студентів і професорсько - викладацького складу, їхні записи народних пісень.

 Вже у 1993 році він став лауреатом І - ї премії Всеукраїнського хорового конкурсу імені М. Леонтовича, а в подальшому й конкурсів імені П. Демуцького (1997, 2000, 2003 рр.).

 Студентський народний хор неодноразово запрошується на всеукраїнські хорові асамблеї, де поряд з найкращими професіональними академічними і народними хорами України: Національним заслуженим академічним українським народним хором імені Григорія Верьовки, Національною хоровою капелою "Думка", Національною капелою бандуристів, ансамблем пісні і танцю "Льонок" - демонструє високу художню і виконавську культуру.

 Жодне мистецьке дійство на Миколаївщині не проходить без участі цього славетного колективу. Його знають на підприємствах, у навчальних закладах та державних установах, військових частинах міста та області. Хор тричі брав участь у творчих звітах Миколаївщини в м. Києві, де був визнаний одним із найкращих народних хорів України.

 Знають колектив і за кордоном. Він - лауреат міжнародних фольклорних фестивалів у Росії (1995), Білорусії (1997), Болгарії (2000).

 Творче обличчя колективу відзначається глибоким знанням традицій народнопісенного виконавства, правдивим, емоційно - образним їх відтворенням, сучасним погладом на народне хорове мистецтво, в якому є місце як традиційному народному багатоголоссю, так і українській класичній хоровій спадщині.

 Невід'ємною частиною хору є її оркестрова група, з якою в різні часи працювали відомі музиканти Віктор Агнянніков, Віталій Драган. Сьогодні її очолює здібний музикант - баяніст Дмитро Кученьов, якому допомагає відомий аранжувальник Анатолій Рябцев.

 Неможливо уявити творче обличчя колективу без "душі хору", концертмейстера Ірини Юлдашевої, солістів - вокалістів: лауреата Міжнародної премії імені Юрія Богатикова Дениса Місанчука, лауреатів всеукраїнських конкурсів Наталки Лозової та Олени Бєлоусової, лауреатів різних конкурсів Вероніки Великохатько, Євгена Студзінського.

 На порозі свого 20 - ти річчя студентський народний хор імені М.Аркаса під орудою О.А. Шпачинського, аж до сьогоднішніх днів проводить велику мистецько - просвітницьку справу, повертає із забуття обряди, традиції народнопісенної культури Причорномор'я, пісні безкрайніх чорноморських степів, виховуючи у слухачів високі принципи моралі, патріотизму, любові до минувшини й сьогодення України.

А нещодавно хор відсвяткував своє 25 - річчя. Була представлена театралізована програма «Україно, ти наша єдина». Студенти на чолі зі своїм керівником співали про Україну: про козаків, про кращі українські традиції, про війну і Голодомор, про весну і красу Батьківщини. У залі палацу був справжній аншлаг. Миколаївці насолоджувалися голосами, артистизмом та загальною красою картини на сцені.

Справжнім бенкетом душі для учасників свята став виступ соліста національного заслуженого академічного українського народного хору імені Г. Верьовки, народного артиста України Василя Ватаманюка разом з хором.

 

І, звичайно ж, всі 25 років хором керує викладач, фольклорист, композитор та аранжувальник, беззмінний завідуючий кафедри музичного мистецтва, лауреат всеукраїнської премії ім. В. Гнатюка, лауреат міської і обласної премій "Людина року" в номінації "Культура", лауреат обласної премії ім. М. Аркаса, заслужений працівник культури України, професор Омелян Артемович Шпачинський.

 

 

 

Факультет мистецтв