Програма творчого конкурсу

 Миколаївський філіал, як факультет культурно – освітньої роботи Київського державного інституту культури, розпочав свою роботу в 1971 poці. Навчання здійснювалось за двома напрямами: бібліотечна справа і культурно - просвітницька робота. Були відкриті кафедри культурно - освітньої роботи, хорового диригування, бібліотекознавства. Згодом ці кафедри стали основою 3 - х факультетів з напрямами підготовки фахівців музичного мистецтва, бібліотекознавства та соціокультурної діяльності. З 1 лютого 1999 року МФ КНУКіМ функціонує як відокремлений підрозділ у структурі Київського національного університету культури i мистецтв (ректор – Народний артист України, доктор педагогічних наук, професор М. М. Поплавський), що спрямовує здійснення наукової, освітньої і творчої роботи філії на університетському рівні.

Основним профілем діяльності навчально – наукового закладу є підготовка фахівців соціально – культурної сфери. Зараз у МФ КНУКІМ стаціонарною і заочною формами навчання охоплені майже 2000 студентів за напрямами “Культура” і “Мистецтво” із таких спеціальностей - “Документознавство та інформаційна діяльність”, “Книгознавство. Бібліотекознавство”, “Менеджмент соціально – культурної сфери”, “Організація культурно – дозвіллєвої діяльності”, “Музичне мистецтво”, “Хореографія”, “Дизайн”. 

Викладачами і студентами філії здійснюються наукові дослідження у галузі культури, мистецтва та народної творчості багатонаціонального населення Півдня України за планом постійної комплексної науково – дослідної теми: "Духовна культура Півдня України. Традиції. Сучасність". За участю науковців філіалу була розроблена "Програма відродження духовності, української та інших національних культур у Миколаївській області", проведено соціологічне дослідження "Народна художня культура Миколаївщини: історичні витоки та сучасні проблеми розвитку". Провідні фахівці філіалу брали безпосередню участь у роботі над державною програмою "Культура. Просвітництво. Дозвілля", яка об'єднала зусилля вчених, практиків національно – культурних товариств на пошук ефективних шляхів розвитку української культури та культур національних меншин.  

 Плідно розвивається художньо – творча діяльність філії. Народний хоровий колектив кафедри Музичного виконавства (керівник проф. Шпачинський О.А.), неодноразовий переможець Всеукраїнських конкурсів хорових колективів ім. М.Леонтовича та ім. П. Демуцького і є одним із кращих хорів в Україні. Лауреатом міжнародних і всеукраїнських конкурсів також став порівняно молодий колектив народного танцю „Миколаїв – Трицвіт” (керівники  Мерлянов М.В. та Мерлянова О.А.), який у 2002 році отримав почесне звання народного і неодноразово перемагав у Міжнародних фестивалях і конкурсах. Добре відома на Україні активна діяльність молодіжного театру “Стук”, команди КВК “Баламутки” та інших творчих колективів.

 У 1975 poцi філія випустила 189 перших фахівців, а сьогодні їх чисельність зросла до трьох тисяч. Більшість працівників сфери культури Миколаївської, Херсонської, Одеської, Кіровоградської, Черкаської областей, Автономної Республіки Крим – випускники філії КНУКіМ.

 Зараз у філії працюють 5 докторів наук і професорів, 46 кандидатів наук і доцентів, 4 заслужених діячів мистецтв України, 6 заслужених працівників культури України, а також заслужений художник України, заслужений тренер України, заслужений винахідник України. Серед них доктор наук професор Рой Є.Є., заслужені діячі мистецтв України Приходько О.К., Єнтіс Л.С., заслужені працівники культури України Іванов О.К., Федотова Н.В., Шпачинський О.А., Мерлянов М.В., заслужений художник України Макушин Ю.А. та ін.

 Матеріальна база філії дозволяє забезпечити високоякісний навчальний процес. Філія має три навчальних корпуси з сучасними навчальними аудиторіями. Створено п’ять лабораторій комп’ютерної техніки з локальною комп’ютерною мережею та Інтернет – технологіями. При кожній кафедрі діють спеціалізовані навчальні лабораторії. Для студентів дизайну, образотворчого і декоративно – ужиткового напряму створені творчо – виробничі майстерні та художні студії. Діяльність музичних кафедр повністю забезпечена спеціалізованими аудиторіями, музичними інструментами і технічними засобами. Бібліотека філії налічує близько 90 тис. примірників наукової, навчальної і мистецтвознавчої літератури.

 Філія має розгалужену інфраструктуру організації творчості і дозвілля. Студенти мають можливість реалізувати власні творчі прагнення у художньо – мистецьких гуртках, брати участь у творчих проектах, відвідувати спортивні секції тощо. До послуг студентів два гуртожитки, які дозволяють забезпечити впорядкованим житлом усіх студентів.

Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв є сучасним вищим навчальним закладом, який впевнено займає провідне місце на ринку освітніх послуг серед ВУЗів соціально – культурної сфери, має своє неповторне обличчя, бездоганну репутацію, добрі традиції та творчі досягнення. 

 

2014 рік

* Газета «Южная правда».-2014.-18 лютого.-С.1 «Памяти великого Кобзаря»

* Газета «Вечерний Николаев».-2014.-28 січня.-С.4 «Вечер памяти друзей»

* Газета «Вечерний Николаев».-2014.-16 січня.-С.5 «Фестиваль: виват гитара!»

 2013 рік

* Газета «Вечерний Николаев».-2013.-10 грудня.-С.2 «Хроника город ской жизни: ноября 2013»

* Газета «Родной причал».-2013.-25-31 грудня.-С.1 «Сукин сын. Александр К. Иванов»  

* Газета «Родной причал».-2013.-27 листопада-3 грудня.-С.3 «Лейся песня…»

* Газета «Вечерний Николаев».-2013.-28 листопада.-С.4 «Народный хор от метил четверть века», «В песне едины»

* Газета «Южная правда».-2013.-26 листопада.-С.2 «Песня – в судьбе и душе народа»

* Газета «Родной причал».-2013.-20-26 листопада.-С.1 «Большая семья Национального университета культуры и искусств»

* Газета «Южная правда».-2013.-21 листопада.-С.3 «Народному хору – 25»

* [Інтернет ресурс] сайт "NikPortal" 1 листопада 2013: "Art – кафе «Stud Zona» запрошує!!!".

Джерело: http://nikportal.net/news/firms/104589.html

* [Інтернет ресурс] сайт "NikPortal" 6 листопада 2013: " «Стук» зустрів глядачів з кров'ю і печеними пальцями".

Джерело: http://nikportal.net/news/firms/102385.html

* [Інтернет ресурс] сайт "NikPortal" 5 листопада 2013: «DESIGN FEST 2013».

Джерело: http://nikportal.net/news/firms/102444.html

* [Інтернет ресурс] сайт "NikPortal" 5 листопада 2013: " Зробимо світ кращим! ".

Джерело: http://nikportal.net/news/firms/102381.html

* [Інтернет ресурс] сайт "NikPortal" 1 листопада 2013: " Круглий стіл на тему «Активна громадська позиція: голосувати, залучати, брати участь»".

Джерело: http://nikportal.net/news/firms/101304.html

* [Інтернет ресурс] сайт "NikPortal" 1 листопада 2013: " «Перша Віце – СтудМіс України 2013» - Буякевич Юлія".

Джерело: http://nikportal.net/news/firms/101317.html

* [Інтернет ресурс] сайт "NikPortal" 1 листопада 2013: "Майстер - клас від Ольги Яценко".

Джерело: http://nikportal.net/news/firms/101315.html

* [Інтернет ресурс] сайт "NikPortal" 1 листопада 2013: "Зустріч з Головним архітектором області, головою Миколаївської обласної організації Національної спілки архітекторів України, начальником управління регіонального розвитку містобудування та архітектури облдержадміністрації Атанасовим Олегом Панасовичем ".

Джерело: http://nikportal.net/news/firms/101325.html

* [Інтернет ресурс] сайт "NikPortal" 1 листопада 2013: "Чертверті Топоровські читання".

Джерело: http://nikportal.net/news/firms/101323.html

* [Інтернет ресурс] сайт "NikPortal" 1 листопада 2013: "Екскурсія до Миколаївської обласної універсальної бібліотеки ім.О.Гмирьова".

Джерело: http://nikportal.net/news/firms/101310.html

* [Інтернет ресурс] сайт "NikPortal" 1 листопада 2013: "Концерт ведучої солістки Народної оперно - вокальної студії Вікторії Плахотнюк".

Джерело: http://nikportal.net/news/firms/101320.html

* [Інтернет ресурс] сайт "NikPortal" 30 жовтня 2013: "Фестиваль моди «Volkswagen South of Ukraine Fashion Days»".

Джерело: http://nikportal.net/news/firms/101077.html

* [Інтернет ресурс] сайт "NikPortal" 26 жовтня 2013: "Верховинця степова криниця".

Джерело: http://nikportal.net/news/firms/101078.html

* [Інтернет ресурс] сайт "NikPortal" 24 жовтня 2013: "Святковий концерт до Дня визволення України від німецько - фашистських загарбників".

Джерело: http://nikportal.net/news/firms/100566.html

* Газета «Родной причал».-2013.-23-28 жовтня.-С.1 «Александр Иванов: «Жизнь коротка, искусства – вечно!» 

* Газета «Освіта України».-2013.-23 вересня.-С.12 «До вершин професіоналізму – з першого курсу»

 Проблеми вищої школи я розглядаю крізь призму потреб студентів. В Університеті культури і мистецтв головні – Студенти. Недаремно Національний університет культури і мистецтв називають найдемократичнішим. Я став ініціатором створення та всебічно підтримую діяльність студентського парламенту як органу самоврядування студентів, який істотно впливає на процеси освіти і організації дозвілля у студентських групах.

Університет культури і мистецтв – це оазис комфорту для студентства: сучасна бізнес - освіта з використанням IT - технологій та профілюючих лабораторій, якісний сервіс. Дозвілля студенти проводять в найкращих палацах культури, театрах та музеях, нічних клубах тощо.

Сьогодні Київський національний університет культури і мистецтв є сучасною освітньою корпорацією, з новими інформаційними та мультимедійними навчальними центрами, науковими лабораторіями і європейським сервісом. Це демократичний вищий навчальний заклад, випускники якого можуть конкурувати не тільки з випускниками вітчизняних вузів, а й з випускниками закладів освіти Європи та Америки. Вуз, який дає не лише фундаментальну фахову освіту, а й навчає таким елітарним спеціальностям: менеджер міжнародного туризму, менеджер міжнародних відносин, менеджер шоу - бізнесу, менеджер модельного бізнесу, менеджер готельно - ресторанного сервісу, менеджер з реклами та зв’язків із громадськістю, документознавець – менеджер органів державної влади і управління, менеджер – економіст, юрист, журналіст, дизайнер одягу, дизайнер стилю, модельєр - перукар, стиліст візажист, дизайнер середовища (інтер’єру, ландшафту), дизайнер графік - рекламіст (web - дизайн, художня, книжкова графіка), соціолог, менеджер видавничої справи та редагування, фахівець з ІT, перекладач. 

При КНУКіМ працюють нові престижні інститути: інститут міжнародних відносин і журналістики, інститут мистецтв, інститут державного управління, інститут дизайну та індустрії моди, інститут комп’ютерних наук, інститут кіно і телебачення, інститут готельно - ресторанного та туристичного сервісу, інститут культури, інститут перекладачів. Викладацький склад університету вважається одним із найпотужніших в Україні. Фахові дисципліни викладають доктори наук, серед яких чимало вчених і митців зі світовим визнанням. Вони не лише навчають своїх студентів, а й залучають їх до участі у вітчизняних та міжнародних проектах, творчих конкурсах. Університет працює в контексті Болонської системи вищої освіти, а випускники отримують дипломи міжнародного зразка. Вільне володіння кількома іноземними мовами стало «візитною карткою» випускника Університету культури. Ефективно працює програма обміну студентами з європейськими вузами. Студенти проходять стажування в Польщі, Великобританії, Німеччині, Франції, Швейцарії.

 Починаючи з третього курсу, студенти успішно працюють в бізнес структурах, державних установах та організаціях України.

 Київський національний університет культури і мистецтв – це потужна освітня корпорація, науковий культурний центр національного рівня за духом, змістом та спрямуванням.

Факультет мистецтв